ССБ Електронікс
Меню
ССБ Електронікс
Новини
Нормативні документи
Файловий архів
Акції
Публікації
Інтернет-магазин
Аналіз цін
АВК-5
АС-4
АС-4 ПІР
ІТА-2
Відео уроки
M.E.Doc
Авторизация

Забули пароль?
Ссылки
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
Новини arrow Нормативні документи arrow Про порядок розробки та затвердження індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм
Про порядок розробки та затвердження індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм Надрукувати Надіслати електронною поштою

  Про порядок розробки та затвердження індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм 
  Лист №9/11-1005 від 09.07.2009

 

 

Раді міністрів Автономної Республіки Крим,
  обласним, Київській та Севастопольській
  міським державним адміністраціям,
  міністерствам, іншим центральним
  органам виконавчої влади, проектним
  організаціям (за списком)

 
  Міністерство регіонального розвитку та будівництва на численні звернення учасників будівництва щодо порядку розробки та затвердження індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм роз'яснює.

  Розроблення, узгодження та затвердження кошторисних нормативів здійснюється відповідно до положень ДБН Д.1.1-1-2000 ( v0174241-00 ) (зі зміною N 6)( v0114661-09 ). Індивідуальні ресурсні кошторисні норми розробляються та затверджуються згідно з положеннями п. 1.2.5 зазначеного ДБН ( v0174241-00 ) з такими особливостями.

 

  1. У випадку, якщо проектом будівництва передбачено застосування нових технологій на окремі види будівельних робіт або конструкцій, на які в діючій кошторисно-нормативній базі відсутні ресурсні елементні кошторисні норми, розробляються індивідуальні ресурсні елементні кошторисні норми (ІРЕКН). Розробка таких норм здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій з розроблення ресурсних елементних кошторисних норм, схвалених рішенням НТР Держбуду України від 12.04.2002 N 21 (Методичні рекомендації).

 

 

  Розроблені ІРЕКН затверджуються замовником в установленому порядку в складі проекту, або як доповнення до проектно-кошторисної документації. Такі норми підлягають відповідній експертизі і застосовуються тільки для будови за даним проектом.

 

  У разі багаторазового використання таких норм доцільно розробити стандарт організації України (СОУ) з обов'язковим проведенням експертизи. За наявності позитивного експертного висновку розроблений СОУ погоджується з Мінрегіонбудом та затверджується організацією-замовником цих норм.

 

  2. Якщо з об'єктивних причин при виконанні будівельно-монтажних робіт матеріальні ресурси, передбачені

відповідними ресурсними елементними кошторисними нормами, замінюються на інші, і це призводить до зміни окремих складових норм, на підставі цих ресурсних елементних кошторисних норм розробляються ІРЕКН.

 

  При цьому обґрунтовуються витрати матеріальних та інших ресурсів, що потерпіли змін в порівнянні з передбаченими діючою ресурсною елементною кошторисною нормою.

 

  Обґрунтування змінених складових норм здійснюється відповідно до положень Методичних рекомендацій.

 

  Витрати матеріальних ресурсів, що замінені, визначаються за виробничим або розрахунково-аналітичним методами відповідно до Методичних рекомендацій та розділу 3 ДБН А.1.1-73-2003 "Положення з виробничого нормування витрат матеріалів у будівництві".

 

  Розроблені ІРЕКН підлягають експертизі та затвердженню замовником.

 

  3. У випадку, якщо при виконанні будівельно-монтажних робіт здійснюється заміна матеріальних ресурсів, передбачених відповідними ресурсними елементними кошторисними нормами, на інші, і це не призводить до зміни технології виконання робіт та решти показників цих норм, розробляються ІРЕКН на підставі зазначених ресурсних елементних кошторисних норм і затверджуються замовником. Витрати матеріальних ресурсів, що замінені, визначаються відповідно до передостаннього абзацу пункту 2 цього листа.

 

  При цьому, рішення щодо необхідності проведення експертизи таких норм приймається замовником.

 

 Перший заступник Міністра А.В.Беркута

 

 
< Попередня   Наступна >