ССБ Електронікс
Навигация
Главная
Новости
Решения
Публикации
Конференция сметчиков
Семінари
Компьютеры
Акции
Інтернет-магазин
Поддержка пользователей
Партнеры
Контакты
Наши предложения
Авторизация

Забыли пароль?
Ещё не зарегистрированы? Регистрация
Карточка покупца
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Ссылки
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Главная   |   Решения   |   База цен   |   Компьютеры   |   Новости   |   Поддержка   |   Пожелания   
Главная
Конференція для фахівців будівельної галузі 2017 Печать E-mail
05.06.2016 г.

Image
Відбулася ХІІІ міжнародна конференція для фахівців будівельної галузі: замовників, інвесторів, проектантів, будівельників - це головний захід для фахівців, які визначають вартість будівельних робіт в Україні.

З 29-го травня по 2 червня 2017 р. у м. Івано-Франківську відбулася щорічна XIІI міжнародна науково-практична конференція для фахівців будівельної і житлово-комунальної галузі, замовників, інвесторів, проектантів на тему: «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві - 2017

Перелік доповідей та заходів
Зміст друкованих матеріалів конференції
Резолюція конференції
Фото-звіт


Організатори конференції кошторисників 2017


Image
Основне завдання конференції – обговорення та пошук шляхів вирішення нагальних проблем працівників будівельної галузі щодо питань ціноутворення в будівництві, методик розрахунку, нормування праці, кошторисної документації тощо. Учасники конференції ознайомилися зі змінами в законодавстві, мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з представниками державних органів, наукових організацій, розробниками норм, розробниками кошторисних програмних продуктів, постачальниками інноваційних будівельних матеріалів та технологій, обмінятися практичним досвідом зі своїми колегами, які приїхали з різних куточків України.

Image
Цього року топ-темами конференції стали зміни, пов’язані з переходом від категорій складності об’єктів будівництва до класів наслідків (відповідальності) будівель і споруд та зміни в порядку визначення розміру кошторисної заробітної плати.


Законом України від 17.01.2017 № 1817-VIII замість п‘яти категорій складності об’єктів будівництва вводяться чотири класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд. Разом з цим мають змінитися цілий ряд Постанов КМУ, ДБН та ДСТУ в тому числі ДСТУ Д 1.1-1:2013 «Порядок визначення вартості будівельних робіт». У фахівців є сумніви щодо своєчасності змін ДБН та ДСТУ, адже проекти цих документів ще не оприлюднено.


Image
Кінцевий варіант «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати» викликав цілий шквал запитань щодо його застосування на практиці. А згідно нього розрахований і рекомендований листом Мінрегіону від 03.04.2017 р. № 7/15-3463  рівень кошторисної заробітної плати для будівництва (з нарахуваннями, доплатами, фондами і т.д.) в межах від 3590 до 5400 гривень не відповідає, на думку учасників конференції, фактичному і економічно необхідному розміру заробітної плати в будівництві.

  З  грудня 2016 року рівень кошторисної заробітної плати в різних регіонах та галузях промисловості України може відрізнятись, а обов’язок його визначати покладено на замовника будівництва. Очевидно, що велика частина фахівців у службах замовника виявилась не готовою до «децентралізації» у питаннях встановлення рівня кошторисної заробітної плати. Саме тому практичне заняття на тему: «Розрахунок розміру заробітної плати у будівництві» зібрало значну кількість учасників конференції. Під час цього заняття було детально розглянуто конкретний приклад розрахунку розміру кошторисної заробітної плати для конкретного об’єкту. Приємно зазначити, що розробники кошторисних програм вже реалізували ці алгоритми у своїх комплексах.


Image
Все виразніше, на конференції, звучить критика існуючої системи ціноутворення у будівництві, яка не відповідає сучасним вимогам і вже довгий час не зазнає необхідних змін. Як і попередні роки, можна було почути різні пропозиції: від внесення окремих змін в діючі національні стандарти з ціноутворення до повного демонтажу існуючої системи ціноутворення у будівництві. Найбільш прийнятні пропозиції знайшли своє відображення у резолюції конференції.


Цього року організатори конференції запропонували новий і, як виявилось, дуже цікавий формат колективного обговорення і вирішення питань, що виникають між учасниками будівельного процесу. На дискусійній панелі на тему: «Виконання вимог ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» при підготовці проектно-кошторисної документації до експертизи» сторонами діалогу виступили присутні на конференції: фахівці-кошторисники та представники експертних організацій.  За відведений час учасники дискусії встигли обговорити кілька болючих питань, які викликають значну кількість конфліктів під час проходження експертизи проектно-кошторисної документації на будівництво. А саме:

• порядок підтвердження цін на будівельні матеріали в складі проектно-кошторисної документації;

• застосування в проектно-кошторисній документації СОУ ресурсних елементних кошторисних норм;

• розрахунок вартості утримання служби замовника при поданні проектно-кошторисної документації в експертизу.

Учасники дискусії висловили побажання і в подальшому продовжувати конструктивний діалог в форматі круглих столів, тому що тем для обговорення та спірних ситуації є ще дуже багато.


В рамках конференції проведена ґрунтовна фахова дискусія щодо шляхів впровадження в будівельній галузі України сучасних інформаційних технологій проектування, управління будівництвом та експлуатацією об’єктів («цифрове будівництво», БIM-технології).


Image
Участь в роботі конференції фахівців зі Словаччини та Білорусі дозволила ознайомитись з європейською практикою визначення вартості будівництва, обмінятись досвідом. З’ясувалось, що будівельники сусідніх з нами країн вирішують аналогічні проблеми і задачі в питаннях аналізу цін на ринку будівельних матеріалів, оперативної розробки нових елементних кошторисних норм, ведення баз конструктивів та об’єктів-аналогів, впровадження технологій «цифрового будівництва».


Розробники кошторисного програмного забезпечення АВК-5, АС-4 та АС-4 ПІР, представили свої нові розробки. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства тощо.


Image
Насиченою була і «необов’язкова» програма конференції.  Увечері були організовані екскурсії для бажаючих. В перервах між заходами та доповідями серед учасників конференції жваво проходив конкурс на краще народне вбрання з відкритим інтернет-голосуванням. Організатори не витримали – виступили поза конкурсом.

Ще до початку конференції серед учасників трьох професійних форумів кошторисників пройшло голосування в якому було обрано найкращого кошторисника в сезоні 2016-2017 року. Переможцем стала Злобова Катерина Валеріївна з форуму користувачів ПК ІВК, яка отримала спеціальну відзнаку Організаційного комітету і традиційний приз - безкоштовну участь у всіх заходах конференції.

Від імені Організаційного комітету "Конференції кошторисників-2017", президент Академії Будівництва України Іван Іванович Назаренко вручив Головачову Олексію Олександровичу відзнаку кращого доповідача осінньої серії семінарів "Визначення вартості будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних матеріалів та технологій. Осінь 2016". На конференції Олексій Олександрович майстерно модерував дискусійну панель на тему "Виконання вимог ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» при підготовці проектно-кошторисної документації до експертизи".


Конференція проводилась за підтримки та участі Академії будівництва України, Асоціації розробників та розповсюджувачів кошторисних програм, Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, Асоціації експертів будівельної галузі, Міждержавної гільдії інженерів консультантів та Івано-Франківської ОДА.ImageImageImageImage


Image


Організатори конференції:

«АВК-Созидатель», м. Дніпропетровськ

Асоціація експертів будівельної галузі, м. Київ

ДП Науково-дослідний інститут будівельного

Міждержавна гільдія інженерів консультантів, м. Київ

виробництва, м. Київ

НУ "Львiвська полiтехнiка", м.Львів

«Інкомсервіс», м. Київ

ПП «Будівництво - сучасні технології», м. Івано-Франківськ


Координатор конференції ПП "ССБ Електронікс", (0342) 72-48-03, http://ssb.com.uaОфіційні партнери конференції:


Henkel AUTODESK ТМ «Ceresit»

Спонсор конференції:


Керамейя - керамічні будівельні матеріали


Інформаційні партнери конференції:


Build Portal - головний будівельний портал України журнал «ProfBuild» телерадіокомпанія «ВЕЖА» «БудЕксперт» – інформаційний портал Image


Готель конференції:

готель Надія


 
« Пред.   След. »