ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Головна
Резолюція конференції 14 травня 2015 Надрукувати Надіслати електронною поштою
03. Jun. 2015
   
Резолюція науково-практичної конференції «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві – 2015»
14 травня 2015 р.        м. Івано-Франківськ,


Учасники конференції на основі доповідей, розглянутих матеріалів і після їх обговорення вирішили:

1. У кошторисній документації та договорах підряду 2014 року передбачено прогнозований урядом індекс інфляції в розмірі 8,3%. Фактичний рівень інфляції у 2014 році становив 24,9%. Тобто коштів на завершення будівництва не вистачає. Необхідне уточнення (збільшення) вартості об’єктів, будівництво яких розпочато до 2015 року. Роз’яснення з цього питання надані Мінрегіоном та Мінекономрозвитку проблему не знімають, а існуюча процедура перегляду вартості будівництва:
- довготривала (від трьох до шести місяців);
- потребує додаткових бюджетних коштів на внесення змін до проектно-кошторисної документації, її нову експертизу хоча проектні рішення не змінюються;
- несе додаткові ризики для замовника пов’язані зі зміною підрядника у випадку проведення нової тендерної процедури.
У зв’язку з цим конференція звертається до органів законодавчої та виконавчої влади щодо спрощення порядку коригування вартості об’єктів, будівництво яких розпочалось до 2015 року. Одним з шляхів вирішення проблеми може бути виконання цих робіт інженерами-кошторисниками, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

2. З 2014 року ДСТУ Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» на роботи з поточного ремонту вже не поширюються, на відміну від скасованого ДБН Д.1.1-1:2000. З 2014 року державні елементні кошторисні норми на ремонтні роботи не поширюються на роботи з поточного ремонту. Тепер вони потребують додаткового уточнення та документального підтвердження для кожного об’єкту, хоча мурування, шпатлювання, фарбування та інші роботи при поточному ремонті за складом і змістом нічим не відрізняється від таких самих робіт при капітальному ремонті чи реконструкції. Фактично з 2014 року в Україні відсутній чіткий і однозначний порядок визначення вартості поточного ремонту будівель та споруд в т.ч. житла, об’єктів соціальної сфери та комунального призначення.
У зв’язку з цим конференція звертається до національного органу зі стандартизації щодо створення нового технічного комітету зі стандартизації (ТК) чи розширення повноважень існуючих ТК-311, 307, 309 на стандартизацію робіт з поточного ремонту житлових будинків, промислових та громадських споруд.

3. У зв’язку з актуальністю резолюції 2014 року, конференція доручає Організаційному комітету повторно направити її до відповідних органів влади та громадських організацій.

 
< Попередня   Наступна >