ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Резолюція конференції 10-13 червня 2014 Надрукувати Надіслати електронною поштою
14. Jul. 2014

Резолюція науково-практичної конференції

«Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві – 2014»

13 червня 2014р. м. Івано-Франківськ,


Учасники конференції на основі доповідей, розглянутих матеріалів і після їх обговорення вважають, що:

1.         З метою швидкого впровадження та розповсюдження передових технологій та нових матеріалів у будівництві доцільно:

-   запровадити єдиний електронний реєстр СОУ елементних кошторисних норм, які розглянуті та затверджені Мінрегіоном, та індивідуальних кошторисних норм, затверджених замовником з публікацією не тільки назви СОУ але і їх змісту;

-   Мінрегіону максимально спростити процедуру погодження СОУ елементних кошторисних норм, які розроблені виробниками будівельних матеріалів та будівельної техніки, як такі що максимально відповідають технології і затратам ресурсів.

2.            З метою підвищення рівня методичного забезпечення суб’єктів будівельної галузі та необхідності забезпечення достатнього рівня обґрунтованості кошторисної вартості Асоціації розробників кошторисних програм доцільно ініціювати розробку ДСТУ-Н «Настанова з організації та здійснення моніторингу цін на будівельні ресурси». В  основу документа покласти досвід такої роботи в Івано-Франківській області.

3.            ДСТУ Д.1.1.-1-2013 «Правила визначення вартості будівництва», ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво» та міжнародна практика передбачають використання вартісних показників об’єктів-аналогів. Разом з тим, програмні комплекси з визначення вартості будівельних робіт давно надають можливість створення і використання індивідуальних укрупнених кошторисних норм та укрупнених показників вартості будь-якого масштабу, аж до об’єктів-аналогів. Для забезпечення можливості реалізації суб’єктами будівельної галузі відповідних положень ДСТУ доцільно:

-       розробникам програмних комплексів для визначення вартості будівельних робіт створити умови, які стимулюють проектні (будівельні) організації передавати їм інформацію щодо об’єктів-аналогів з метою створення відповідних баз даних;

-       Асоціації розробників кошторисних програм ініціювати розробку ДСТУ-Н, що регламентує порядок розробки та застосування укрупнених кошторисних норм та укрупнених показників вартості будівництва;

-       Мінрегіону ініціювати спільно з Мінфіном та Міністерством доходів та зборів запровадження у будівництві пооб’єктного обліку вартості виконаних робіт з метою створення єдиної бази даних фактичних вартостей будівельних робіт (на умовах анонімності).

4.            Практика використання ДСТУ Б Д.1.1.-1-2013 «Правила визначення вартості будівництва» та супутніх йому ДСТУ-Н, а також державних ресурсно-елементних кошторисних норм свідчить про потребу у подальшому їх вдосконаленні. Системі ціноутворення у будівництві необхідні зміни, які відповідають світовій практиці і наближають роботу вітчизняних підприємств та фахівців до європейських умов. Така реформа вимагатиме перегляду підходів до нормування і ціноутворення у будівництві у відповідності до європейських стандартів, інституційних змін, заходів з боку низки органів державного управління у будівельній, податковій, економіко-фінансовій, статистичній сферах. Для такої роботи доцільно створити незалежну міжгалузеву фахову групу з розробки змін до системи ціноутворення у будівництві.