ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Головна
Конференція для фахівців будівельної галузі 2014 Надрукувати Надіслати електронною поштою
14. Jun. 2014

Конференція кошторисників 2014 10-13 червня 2014 р. у м. Івано-Франківську відбулася щорічна загальноукраїнська науково-практична конференція для фахівців будівельної і житлово-комунальної галузі, замовників, інвесторів, проектантів на тему: «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві - 2014».

Вирішення повсякденних практичних завдань пов’язаних з введенням в дію нових правил визначення вартості будівництва та збірників елементних кошторисних норм стало основною темою, шо порушувалась доповідачами та обговорювалась учасниками конференції. 

Переглянути відео         Резолюція конференції
Фото-звіт                         Доповіді та заходи

Image Основне завдання конференції – обговорення нагальних проблем працівників будівельної галузі щодо питань ціноутворення в будівництві, нормування праці, методик розрахунку, калькуляцій, кошторисної документації, тощо. Учасники конференції не тільки ознайомилися з теоретичними засадами будівельного процесу, а й мали безпосередню нагоду поспілкуватися з представниками державних органів, розробниками кошторисних програмних продуктів, представниками дилерської мережі програмних комплексів, обмінятися практичним досвідом із партнерами з інших організацій, які приїхали з різних куточків України.

Image Відкриття конференції 10-го червня розпочалося привітальними виступами представників з Івано-Франківської ОДА, УКБ Івано-Франківського міськвиконкому, Академії будівництва України. За результатами Інтернет-голосування були вручені сертифікати найкращим учасникам Інтернет-форумів для кошторисників 2013-2014 років – Герману Віталію Вікторовичу та Тарасенко Маркіяну Володимировичу з м. Львова. Спеціальний приз від організаторів отримала найбільш чисельна та організована делегація з «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», а також призами були нагороджені КРБП «Зеленбуд» та «Економік Софт» з м. Сєвєродонецьк.

Тон конференції задали начальник УКБ Івано-Франківського міськвиконкому Ковальчук В.Г. та д.е.н. Ніколаєв В. П., професор Національної академії державного управління при Президентові України, академік Академії будівництва України.

Доповідь Ковальчука В.Г. стосувалась роботи служби замовника: визначення виконавця робіт, особливостей прийому будівельних робіт, здачі в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів в умовах нового ДСТУ Д.1.1-1-2013 та бюджетного фінансування. Доповідач зазначив, що з прийнятям в квітні цього року нового Закону України «Про здійснення державних закупівель», частина положень ДСТУ Д.1.1-1-2013 щодо перегляду ціни договору не може застосовуватись.

У свою чергу професор Ніколаєв В. П. зробив ґрунтовну доповідь про європейський досвід визначення ціни будівництва та перспектив його застосування в Україні. Одна з основних вимог часу, на думку доповідача це реформування ціноутворення та розвиток кошторисної справи шляхом переходу від розрахунку вартості будівництва до управління життєвим циклом будови. У цьому випадку вартість будівництва є тільки складовою всіх витрат на спорудження, підтримання експлуатаційної придатності та експлуатацію об’єкту. Такий підхід дозволяє приймати більш зважені, технологічні, надійні та економічно обґрунтовані рішення в процесі проектування та будівництва.

Низка виступів була присвячена різним аспектам економіки будівництва та новим нормативним документам, що регламентують взаємовідносини учасників будівельного ринку. Широкий спектр таких доповідей представили фахівці Науково-дослідного інституту будівельного виробництва (НДІ БВ).

Image Ячменєва Юлія Володимирівна висвітлила гострі та актуальні теми, які мало обговорюються у широкому загалі практиків. Це економічна безпека капітальних вкладень та збереження і раціональне використання об'єктів незавершеного будівництва. Вахович Інна Володимирівна, к.е.н., висвітлила питання договірних відносин у будівництві та складанні (підготовкці) договорів підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. Окремо зупинилась на європейській практиці договірних відносин у будівництві. Зокрема системі договорів FIDIK. Представлений проект ДСТУ Н А 3.1-ХХ:201Х викликав жвавий інтерес, обговорювався кулуарах. Учасники конференції надали його розробникам ряд конструктивних пропозицій.

Також І. В. Вахович розповіла про ДСТУ Б А.3.1-22:2013 і його застосування при визначенні тривалості будівництва об’єктів на різних стадіях будівельно-інвестиційного процесу: при плануванні інвестицій, розробленні ТЕО (ТЕР), ЕП, складанні календарних планів будівництва у складі проектів організації будівництва при розробленні стадій П, РП. А Т. В. Якушко продемонструвала практичну реалізацію положень цього документа за допомогою програмного комплексу «АС-4 Графік» і додаткові можливості з контролю виконання будівельних робіт, що виникають при використанні сучасного програмного забезпечення.

Image Значна увага на конференції приділялась питанням проектування та науково-технічного супроводу будівництва.

Загальний огляд нових нормативних актів та документів з розробки проектної документації на будівництво, пленарно, зробив Академік Академії будівництва України, заслужений будівельник України, Захарчук М. І. (м.Київ). На секції Микола Іванович детально розповів про новий ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Про зміни та особливості визначення вартості проектних та вишукувальних робіт у будівництві говорила Якушко Т.В. провідний спеціаліст ТОВ “Інкомсервіс” (м. Київ).

Порядок організації і проведення науково-технічного супроводу та визначення вартості науково-технічних робіт у будівництві детально висвітлили фахівці НДІБВ, які мають значний досвід таких робіт в тому числі на унікальних будівельних об’єктах, таких, як реконструкція київського стадіону до Євро-2012.

Дуже вдалими, актуальними та корисними назвали учасники практичні заняття «Визначення категорії складності об’єктів будівництва». На тренінгу розглядались кілька реальних прикладів розрахунку категорії складності, після чого Т.В. Якушко та М.І. Захарчук відповіли на численні практичні запитання слухачів.

Image Вирішення повсякденних практичних завдань пов’язаних з введенням в дію нових правил визначення вартості будівництва та збірників елементних кошторисних норм стало основною темою, шо порушувалась доповідачами та обговорювалась учасниками конференції. Для полегшення процесу вивчення змін в правилах визначення вартості будівництва, які відбулись в нових ДСТУ Д.1.1-1-2013 у порівнянні з ДБН Д.1.1-1-2000 для учасників конференції було підготовлено та надруковано в матеріалах конференції порівняльну таблицю цих документів. Доповідачі доповнили і значно розширили це питання.

Про особливості визначення вартості будівництва згідно?рекомендацій нових ДСТУ у порівнянні з ДБН Д.1.1-1-2000 доповіла Ярошенко Ала Анатолієвна - провідний спеціаліст ТОВ «АВК Созидатель» м Дніпропетровськ.

Бібик Юлія Миколаївна (Державний дорожній науково-дослiдний iнститут ім. М.П.Шульгiна) розповіла про концептуальні засади механізму визначення вартості будівництва об’єктів інфраструктури з урахуванням останніх змін в системі ціноутворення. Особливу увагу було приділено новим відомчим документам з визначення вартості робіт при будівництві доріг.

В результаті перегляду державних кошторисних норм змінилися склад та кількість ресурсів – трудовитрати, машини, матеріали. Це вимагає додаткової уваги кошторисника при скаданні кошторису, акту виконаних робіт і особливо у випадку перерахунку кошторисної документації чи договірної ціни складеної до 1-го січня 2014 року. Про особливості автоматизованої конвертації кошторисів з ДБН в ДСТУ за допомогою кошторисних програмних комплексів розповів Растєгаєв Сергій Олександрович – офіційний представник ТОВ “Інкомсервіс” в Полтавській області, м. Кременчук. А кращий кошторисник інтернет-форуму «Stroysmeta» Тарасенко Маркіян Володимирович поділився своїм досвідом роботи кошторисника.

Image Нові правила визначення вартості будівництва змінили прорядок визначення ціни будівельних ресурсів. Тепер всі учасники ринку мають проводити аналіз поточних цін на ринку будівельних матеріалів, виробів та конструкцій і на його підставі приймати рішення про закупівлю будівельних матеріалів та оренду будівельних машин і механізмів. Загальним підходам та організації робіт з аналізу ринку цін, особливостям визначення та обгрунтування вартості будівельних ресурсів згідно нового ДСТУ Б Д.1.1-1-2013 був присвячений виступ Січного С.Б. – керівника МЦ «Будівництво-сучасні технології», м. Івано-Франківськ. Доповідач поділився досвідом організації і виконання таких робіт в Івано-Франківській області та на будовах Євро-2012.

Чималу увагу на сьогоднішній день привертає питання нормування праці в будівництві, адже постійно з’являються нові матеріали та технології, які вимагають перегляду старих методик та норм, їх доповнення чи повної заміни. Учасники будівельного ринку відчувають чималий брак нових кошторисних норм, а це зумовлено обмеженим фінансуванням та недостатньою кількістю організацій і кваліфікованих спеціалістів, які здатні забезпечити швидку та якісну розробку РЕКН. Одним з шляхів вирішення проблеми є застосування індивідуальних елементних норм, створених їз використанням галузевих норм праці. Практичний досвід розробки індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм і СОУ розглядався та обговорювався на одній з секцій.

Цікаві і змістовні доповіді були представлені в науковій частині конференції. Власну концепцію кошторисного нормування у контексті сучасних теорій? і зарубіжної практики ціноутворення представив Ніколаєв В.П., д.е.н., професор Національної академії державного управління при Президентові України, м. Київ. Оцінку ефективності використання енерго- і ресурсоощадних технологій в будівництві дав д.т.н., професор Саницький Мирослав Андрійович з Національного університету «Львівська політехніка».

В ході конференції акцентувалась увага на нових можливостях автоматизованого створення та використання укрупнених показників вартості та укрупнених кошторисних норм. Про Укрупнені кошторисні норми, розробку, погодження та застосування доповідала Якушко Тетяна Володимирівна, провідний спеціаліст ТОВ “Інкомсервіс”, м. Київ.. Різні аспекти автоматизованої розробки, погодження та застосування укрупнених кошторисних норм та укрупнених показників вартості будівництва обговорювались в секціях.

Ведення будь-якої роботи без комп’ютеризації процесу неможливе, саме тому в ході конференції багато уваги приділялось автоматизації таких складних ділянок, як:

- фінансове планування та аналіз прибутковості об’єктів будівництва;

- організація документообігу та управління будівельним підприємством;

- попереднє визначення вартості будівництва з використанням бази об’єктів-аналогів;

- планування та контроль виконання будівельних робіт на основі кошторисів складених в кошторисних програмних комплексах;

- автоматизоване складання календарних графіків виконання будівельних робіт.

Image Під час конференції відбулось засідання секцій, на яких розглядалися:

- нормування науково-технічних і будівельних робіт, особливості розробки індивідуальних та укрупнених елементних кошторисних норм;

- специфіка визначення вартості проектних робіт;

- вимоги до проектної документації та розрахунок категорії складності об’єкта будівництва;

- окремі питання автоматизованого обліку будівельних робіт за допомогою програмних комплексів.

Розробники програмного забезпечення представили свої нові розробки. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства, тощо.

Учасники конференції могли придбати спеціалізовану літературу, в тому числі, друковані видання Укр.НДЦЕБ «Екобуд».

У конференції взяли участь фахівці-будівельники з більшості областей України та м Києв. Це керівники та інженерно-технічні працівники організацій різних напрямків спеціалізації і діяльності – проектанти, підрядники, замовники.


Організатори конференції

"АВК-Созидатель", м. Дніпропетровск
 "Інкомсервіс", м. Київ
"ССБ Електронікс" , м. Івано-Франківськ
МЦ "Будівництво-сучасні технології" , м. Івано-Франківск

Науково-дослідний інститут будівельного виробництва Держбуду України, м. Київ

Національний університет "Львівська політехніка"
Український державний науково-дослідний центр ціноутворення у будівництві "Цінобуд", м.Київ


Координатор: ПП "ССБ Електронікс"

Місце проведення: м. Івано-Франківськ, вул.Грушевського,18.                                                                                        

Для участі в наступній конференції (проведення заплановане на травень 2015р.) необхідно: 

  • включити в план фінансування на наступний рік необхідні кошти

  • слідкувати за повідомленнями на нашому сайті

Інформаційні спонсори

Готель конференції

 
 
  
 

    


 

 
< Попередня   Наступна >