ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Головна
Конференція для фахівців будівельної галузі 2012 Надрукувати Надіслати електронною поштою
01. Mar. 2012

 22-24 травня 2012 року відбулася чергова загальноукраїнська науково-практична конференція для керівників та спеціалістів організацій будівельної та житлово-комунальної галузі, замовників, інвесторів та проектантів на тему: "Визначення  вартості  об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних  та  ремонтно-будівельних робіт  із застосуванням сучасних  технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління  та  документообіг  у  будівництві - 2012"

 

Резолюція конференції
 Переглянути відео
Доповіді та заходи
 Фото-звіт
Друковані матеріали
  

 

     Основне завдання конференції – обговорення нагальних проблем працівників будівельної галузі щодо питань ціноутворення в будівництві, нормування праці, методик розрахунку і калькуляцій в кошторисній документації, тощо. Учасники конференції не тільки ознайомилися з теоретичними засадами будівельного процесу, а й мали безпосередню нагоду поспілкуватися з представниками державних органів, розробниками кошторисних програмних продуктів, представниками дилерської мережі тих чи інших програмних комплексів, обмінятися практичним досвідом із партнерами з інших організацій, які приїхали з різних куточків України.

     Відкриття конференції 22-го травня розпочалося привітальними виступами заступника начальника Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА Ковальчука О.В., начальника УКБ Івано-Франківського міськвиконкому Ковальчука В.Г., а також співорганізатора конференції, директора ТОВ «Інкомсервіс» Єфімова Г.В. За результатами Інтернет-голосування був вручений сертифікат найкращому учаснику Інтернет-форумів для кошторисників 2011-2012 років – Мороз В.О. з м. Херсон. Спеціальний приз від організаторів отримала найбільш чисельна та організована делегація з Одеської області, а також призами були нагороджені Хмельницькобленерго і Єристівська ЕЗК.

     Робота конференції традиційно почалася з огляду останніх законодавчих актів в сфері ціноутворення у будівництві. Говорилось не тільки про затверджені документи, але і про проекти нормативних актів, які значним чином можуть вплинути на роботу фахівців, які визначають вартість будівельних робіт. Наприклад, багато зауважень та нарікань викликав ДСТУ-Н Б Д.1.1-9:2011 «Визначення вартості і трудомісткості робіт з перевезення будівельних вантажів  власним транспортом будівельних організацій». Актуальною була доповідь Ковальчука В.Г., начальника УКБ Івано-Франківського міськвиконкому, щодо визначення виконавця робіт, особливостей прийому будівельних робіт та здачі в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів в умовах бюджетного фінансування.

      Багато уваги приділялося змінам законодавства, які торкаються будівельної галузі загалом, зокрема про обов’язкову атестацію експертів з визначення кошторисної вартості будівництва та інженерів з проектно-кошторисної роботи. Велику зацікавленість та наступне обговорення в кулуарах викликав виступ головного спеціаліста ДАБІ Гулавської І.В. (м. Київ) про новий порядок роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції в зв’язку з Законом України «Про містобудівну діяльність» та зміною низки дозвільних процедур в будівництві.

   Безуглий Артем Олександрович (заступник директора Державного дорожнього науково-дослiдного iнституту iменi М.П.Шульгiна) доповів про актуальні питання визначення вартості дорожніх робіт.

Загальний огляд нових нормативних актів та документів по розробці проектної документації на будівництво, пленарно, зробив академік Академії будівництва України, заслужений будівельник України, Захарчук М. І. (м.Київ). На секції Микола Іванович детально розповів про новий ДБН А.2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

     На конференції прозвучали доповіді з питань земельного законодавства. Їх обговорення продовжилось на секції. Окреме заняття було присвячене детальному розгляду останніх змін в законодавстві України по узаконенню прав на земельні ділянки, на яких передбачене будівництво.

Високо оцінили учасники доповідь Ярича В. Л.:«Від освоєння державних коштів бюджету по  ДБН – до ефективності  бюджетування приватного будівництва, від кошторисника – до керівника будівельного проекту» , присвячену сучасним вимогам до роботи кошторисників, їх кваліфікації.

Чималу увагу на сьогоднішній день привертає питання нормування праці в будівництві, адже постійно з’являються нові матеріали та технології, які вимагають перегляду старих методик та норм, їх доповнення чи повної заміни. Учасники будівельного ринку відчувають чималий брак нових кошторисних норм, а це зумовлено обмеженим фінансуванням та недостатньою кількістю організацій і кваліфікованих спеціалістів, які здатні забезпечити швидку та якісну розробку РЕКН. Одним з шляхів вирішення проблеми є застосування індивідуальних елементних норм, створених їз використанням галузевих норм праці. Визначенню та обгрунтуванню витрат праці для індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм і СОУ було присвячено майстерклас фахівців Науково-дослідного інституту будівельного виробництва.

   В ході конференції акцентувалась увага і на нових можливостях автоматизованого створення та використання укрупнених показників вартості та укрупнених кошторисних норм. Про визначення попередньої вартості об’єктів будівництва за модульним принципом на основі об’єктів-аналогів доповідав Єфімов Г.В., директор    ТОВ “Інкомсервіс” (м. Київ). Різні аспекти автоматизованої розробки, погодження та застосування укрупнених кошторисних норм обговорювались зразу на першій і другій секціях.

     Про науково-технічний супровід складних технологічних процесів при зведенні і реконструкції споруд НСК «Олімпійський» та нормування нових технологічних процесів йшла мова у доповіді Галінського О.М. – директора Науково-дослідного інституту будівельного виробництва(НДІ БВ), м. Київ.

     Велику стурбованість фахівців викликає питання визначення вартості будівельних матеріалів. Методики вибору мінімальної ціни до цього часу немає, а найменша вартість матеріалу, як правило, передбачає і відповідну якість. Мінрегіонбуд листом від 27.05.2009 № 9/11-750 «Про визначення вартості матеріальних ресурсів при визначенні вартості будівництва в умовах подолання фінансової кризи» рекомендував застосовувати механізми аналізу цін на регіональному рівні. Для цього, в Івано-Франківській області рішенням Голови ОДА створено регіональну базу даних цін на будівельні матеріали. Порядок створення, наповнення та ведення такої бази викликає зацікавленість фахівців з інших областей та окремих відомств. Особливого значення така база цін набуває на будовах державного значення, наприклад об’єктах Євро-2012. Про досвід та окремі тонкощі роботи під час визначення переліку основних будівельних ресурсів для розміщення в базі цін та організації збору та аналізу вартості будівельних ресурсів розповіли Січний С.Б. (МЦ «Будівництво – сучасні технології», м. Івано-Франківськ) та Вітовський Ю.А. (ТОВ “SoftPro”, м. Харків).

 Ведення будь-якої роботи без комп’ютеризації процесу неможливе, саме тому в ході конференції багато уваги приділялось автоматизації таких складних ділянок, як:

-    фінансове планування та аналіз прибутковості об’єктів будівництва;

-    організація документообігу та управління будівельним підприємством;

-    попереднє визначення вартості будівництва з використанням бази об’єктів-аналогів;

-    планування та контроль виконання будівельних робіт на основі кошторисів складених в кошторисних програмних комплексах;

-    автоматизоване складання календарних графіків виконання будівельних робіт.

     Після перерви продовжилось детальне обговорення проблем ціноутворення у будівництві для проектних організацій. Вперше прозвучала доповідь з питань титульних списків будівництва і  складання внутрішньо-будівельного титулу будови. А про зміни та особливості визначення вартості проектних та вишукувальних робіт у будівництві розповіла Якушко Т.В., провідний спеціаліст ТОВ “Інкомсервіс” (м. Київ).

Енергоощадним технологіям і сучасним медодам виготовлення тампонажних матеріалів було присвячено ряд повідомлень фахівцями з НУ «Львівська політехніка».

     Під час конференції відбулось засідання секцій, на яких розглядалися:

-    нормування будівельних робіт, особливості розробки індивідуальних та укрупнених елементних кошторисних норм;

-    специфіка визначення вартості проектних робіт;

-    можливості і переспективи автоматизації планування та управління будівельним виробництвом;

-    окремі питання з основ кошторисної справи та  земельного законодавства.

      Розробники програмного забезпечення представили свої нові розробки. В холі конференції для них були обладнані робочі місця. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства, тощо. Розробники кошторисних програмних комплексів окремо приділили увагу новому, перспективному напрямку використання кошторисного програмного забезпечення, який полягає у створенні власних укрупнених кошторисних норм з реальних елементних норм конкретної будівельної організації. Такі індивідуальні укрупнені норми допомагають значно скоротити час складання кошторисів, підвищити точність кошторисних розрахунків і проводити швидке планування будівельного виробництва на основі реального кошторису.

     Учасники конференції могли придбати спеціалізовану літературу, в тому числі, друковані видання Укр.НДЦЕБ „Екобуд”.

     В рамках конференції відбулися ще два важливих заходи:

- спеціальна секція для фахівців IT-компаній з обговорення перспектив ринку, специфіки супроводження та обслуговування кошторисних програмних комплексів;

- спільна нарада розробників програмного забезпечення та представників організацій, які впроваджують та супроводжують його в різних регіонах України.

     У конференції взяли участь фахівці-будівельники з 20-ти областей України та м Києва.  Це керівники та інженерно-технічні працівники організацій різних напрямків спеціалізації і діяльності – проектанти, підрядники, замовники.


     Конференція проводилась за підтримки та участі Академії будівництва України, Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківського міськвиконкому.

                  Організатори конференції

 

     «АВК-Созидатель», м. Дніпропетровск


     «Інкомсервіс», м. Київ

     «ССБ Електронікс» , м. Івано-Франківськ

   МЦ «Будівництво-сучасні технології» , м. Івано-Франківск
 
Академія будівництва України, Львівське територіальне відділення
 
Національний університет "Львівська політехніка"


  Координатор: ПП "ССБ Електронікс"                                                                              

  Місце проведення: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності,46.                                                                                        

  Для участі в наступній конференції (проведення заплановане на травень 2013р.) необхідно: 

  • включити в план фінансування на наступний рік необхідні кошти

  • слідкувати за повідомленнями на нашому сайті

 


Інформаційні спонсори

 

 

 

 

      

 

              

       Готель конференції

 

 


 
< Попередня   Наступна >