ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Резолюція конференції 11-13 травня 2010 р. Надрукувати Надіслати електронною поштою
14. May. 2010

Конференція кошторисників 2010Резолюція конференції 

«Визначення вартості будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт при використанні сучасних матеріалів і технологій. Управління та документообіг у будівництві - 2010»

13 травня 2010р.
м Івано-Франківськ
 
 
1. ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила розрахунку вартості будівництва» та лист Мінрегіонбуду від 27.07.2009 № 9/11-1005 визначають загальні умови і правила розробки індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм. Разом з тим в опублікованих збірниках РЕКН та кошторисних програмних комплексах недостатньо інформації для розробки індивідуальних норм на основі діючих державних елементних кошторисних норм. Для спрощення процесу розробки та перевірки індивідуальних норм при проектуванні чи в умовах будівельних організацій необхідна додаткова інформація про витрати праці та середній розряд окремо для кожного пункту зазначеного в складі робіт елементної норми.
 У зв’язку з цим учасники вирішили доручити організаторам конференції звернутись до відповідних державних органів з пропозиціями: 
  • щодо внесення необхідних змін в друковані та електронні версії діючих елементних норм;
  • щодо зміни вимог до розробки нових елементних норм (СОУ) в частині обов’язкової розшифровки трудовитрат та середнього розряду робіт окремо для кожного пункту зазначеного в складі робіт розробленої ресурсної елементної кошторисної норми (СОУ).
 
 
2. В умовах кризових явищ у будівництві дуже важливим є існування державних і відомчих елементних кошторисних норм та стандартів організації (СОУ) на нові будівельні матеріали та технології. Незважаючи на лист Мінрегіонбуду від 18.11.2008 N 9/8-1043 «Про розповсюдження та використання відомчих кошторисних норм та СОУ» до зацікавлених учасників ринку з запізненням приходить інформація про погодження Мінрегіонбудом нових відомчих норм та стандартів організації (СОУ).
Виходячи з того, що порушенням майнових прав власника норми є факт її використання, а не попередньої публікації, Мінрегіонбуд може передбачити обов’язкову передачу таблиць відомчих елементних кошторисних норм та стандартів організації (СОУ) всім розробникам кошторисних програм для розміщення в їхніх комплексах, як довідкової інформації, одразу після погодження таких норм Мінрегіонбудом.
З метою максимально точного визначення вартості будівельних робіт, прискорення процедури розповсюдження та використання нових ресурсних елементних кошторисних норм конференція звертається до Мінрегіонбуду з пропозицією 
  • змінити умови погодження нових відомчих норм та стандартів організації (СОУ) передбачивши їх обов’язкову передачу всім розробникам програм, за допомогою яких визначається вартість будівництва, одразу після погодження таких норм Мінрегіонбудом

  • визначити процедуру централізованого розповсюдження норм серед розробників програм, за допомогою яких визначається вартість будівництва, через Асоціацію розробників та розповсюджувачів кошторисних програм.

 

 

3. Учасники форуму запропонувати організаторам конференції розпочати роботи зі створення професійного об’єднання кошторисників - фахівців з визначення вартості будівельних робіт.