ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Головна
Нарада розробників Надрукувати Надіслати електронною поштою
20. May. 2006

”Використання в програмних комплексах розрахунку вартості будівельних робіт індивідуальних елементних кошторисних норм та нормативних баз сторонньої розробки.” Такою була тема спільної наради розробників програмного забезпечення та представників організацій, які його впроваджують та супроводжують на підприємствах будівельної галузі України. Вона відбулася 19 травня 2006р.

 

 

ImageНарада відбувалась в рамках семінару “Нові технології інформаційного і програмного забезпечення в управлінні та документообігу у будівництві”, що проходив в м. Івано-Франківську.
Основна діяльність всіх учасників наради пов’язана з програмними комплексами визначення вартості робіт на всіх етапах будівництва та оптимізацією документообігу і управління будівельним процесом. Це дуже важлива сторона діяльності підприємств будівельної галузі, проте досить закрита. Кількість підприємств, які забезпечують виконання таких робіт, мала. Є регіони, де таких організацій взагалі немає. Тому участь в нараді представників 13 організацій, які представляють 11 регіонів України, є безпрецедентною. Результат наради минулого року показав важливість таких зустрічей. Вони дають можливість ефективно вирішувати проблеми, які можна побороти тільки спільними зусиллями.


Учасники наради узагальнили виступи користувачів, що прозвучали при обговоренні цієї теми на семінарі. В них було зроблено аналіз існуючого стану. Наголошувалось, що в базах відсутні кошторисні норми на виконання робіт сучасними технологіями і матеріалами. Давалась оцінка актуальності існуючої бази. Піднімались проблеми, з якими стикаються користувачі при використанні власних (індивідуальних) розцінок, і шляхи їх вирішення.

ImageВ результаті обговорення учасники наради прийшли до наступних висновків:

 1. Ні розробники програмного забезпечення, ні їхні ділери не можуть брати на себе виконання будь-яких, не властивих їм, функцій в сфері ціноутворення. Разом з тим, проблеми, з якими стикаються користувачі, не можуть не хвилювати основних постачальників інформаційних технологій для розрахунку вартості будівельних робіт.
 2. Для вирішення ряду проблем користувачів, з метою зменшення трудовитрат та збільшення точності при визначенні вартості будівельних робіт з використанням сучасних технологій, необхідно налагодити обмін індивідуальними елементними кошторисними нормами, які вже існують в будівельних організаціях України.
 3. Відмова від автоматизації обміну нестандартними нормами між програмними комплексами не змінює ситуацію. Користувачі створюють ні ким неперевірені елементні норми, і ними обмінюються. Цей процес абсолютно не контрольований, з наступними претензіями до розробників програмного забезпечення та ділерів, щодо якості самих програм та нормативної бази.
 4. Підтримку потрібно надавати уніфікованим елементним кошторисним нормам – нормам, які розроблені з дотриманням вимог Держбуду та мають необхідні супровідні документи.


Нарада прийняла наступне рішення:

Індивідуальні елементні кошторисні норми та бази створені на їх основі не можуть розглядатися як альтернатива ДБН. Разом з тим уніфікація таких норм, забезпечення обміну ними - актуальна та корисна функція, яка допоможе вирішити ряд проблем користувачів.

Учасники наради повинні забезпечити відбір найбільш якісних, існуючих в будівельних організаціях нестандартних кошторисних норм, та налагодити обмін ними, з метою зменшення трудовитрат та збільшення точності при визначенні вартості будівельних робіт з використанням сучасних технологій, а також допомоги зацікавленим організаціям в створенні корпоративних баз з використанням таких елементних норм.

Для організації обміну уніфікованими елементними кошторисними нормами учасники наради вирішили провести такі роботи:

1. Розробити стандартний протокол обміну та використання уніфікованих елементних норм сторонньої розробки в кошторисних ПК. Для цього:

 • визначити статус таких норм в складі бази програмних комплексів, відмінний від кошторисних норм ДБН та індивідуальних (локальних) норм користувача;
 • забезпечити зовнішнє (по відношенню до баз ПК) зберігання та наповнення таких позавідомчих нормативних баз;
 • розробити структуру зберігання та алгоритм роботи з такими нормами;
 • визначити, що розробники ПК не будуть включати позавідомчу базу уніфікованих кошторисних норм в склад стандартної поставки своїх комплексів.

2. Налагодити відбір, накопичення та обмін уніфікованими кошторисними нормами. Для цього:

 • доручити Методичному Центру „Будівництво-сучасні технології” налагодити збір, зберігання та обмін уніфікованими елементними кошторисними нормами;
 • Наглядовій Раді „Будівництво-сучасні технології” створити колегіальний орган з відбору елементних кошторисних норм в позавідомчу базу;
 • визначити, що норми, які можуть бути включені в позавідомчу базу уніфікованих кошторисних норм, мають відповідати ДБН та містити всі необхідні супровідні документи;
 • проводити розповсюдження уніфікованих елементних кошторисних норм через зацікавлені організації;

В нараді прийняли участь розробники програм для визначення вартості будівельних робіт (всі атестовані Держбудом):

 • «АВК-3» (ЦМБД „Созідатель”, м. Дніпропетровськ);
 • «АС-4»(„Інкомсервіс”, м. Київ);
 • «Будівельні технології-Кошторис»(„Computer Logic Group”, м. Харків);


Між розробниками та регіональними представниками (ділерами) відбувся обмін думками з питань організації ефективного обслуговування підприємств будівельної галузі.
Як розробники, так і ділери, висловились за безумовну користь від таких нарад і висловили побажання проводити їх регулярно.


 
< Попередня   Наступна >