ССБ Електронікс
Навігація
Головна
Новини
Рішення
Публікації
Конференція кошторисників
Семінари
Комп'ютери
Акції
Інтернет-магазин
Підтримка користувачів
Наші партнери
Контакти
Наші пропозиції
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Картка покупця
Показать корзину
Ваша корзина пуста.
Посилання
Пир Смета График
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА 'ЗОДЧИЙ' - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)

 
   Головна   |   Рішення   |   База цін   |   Комп'ютери   |   Новини   |   Підтримка   |   Побажання   
Головна
Cемінар для кошторисників Надрукувати Надіслати електронною поштою
19. May. 2006

17-18 травня 2006р. в м. Івано-Франківську відбувся 5-й загальноукраїнський семінар “Нові технології інформаційного і програмного забезпечення в управлінні та документообігу у будівництві”.


Основна направленість семінару – проблеми ціноутворення, визначення вартості робіт на всіх етапах будівництва та оптимізація документообігу і організації будівельного процесу.

ImageУчасть у семінарі приймали керівники та інженерно-технічні працівники організацій будівельної та житлово-комунальної галузі, замовники, інвестори та проектанти.

На семінарі були присутні більше 150 представників будівельних підприємств та проектних організацій різних форм власності з 16 областей України.

ImageЗахід вийшов далеко за традиційні рамки семінару з показу програм для вузької сфери спеціалістів. Він став місцем обговорення шляхів вирішення організаційних та управлінських проблем будівельних підприємств, в тому числі за допомогою сучасних комп’ютерних технологій. В доповідях були представлені точки зору підрядників, замовників та проектантів, на сучасний стан ціноутворення та проблеми будівельної галузі в цілому. Доповідачі одностайно виділили проблеми нормативної бази та відсутність на ринку праці кваліфікованих кадрів.

Свої комплекси демонстрували провідні розробники програмного забезпечення для будівельної галузі України. Автори „АВК-3” та „АС-4”, «Будівельні технології – Кошторис» презентували нові версії своїх програм. Автоматизація документообігу та підтримки прийняття рішень у будівництві були представлені програмами “Універсал”(м. Харків) та "Building Manager"(м. Київ).

ImageОрганізатори старались зробити семінар максимально корисним для присутніх. З цією метою, крім доповідей, було проведено "майстер-класи" (показ нових версій програмних комплексів АВК-3 та АС-4, Будівельні технології-Кошторис). Всі розробники проводили консультації(презентації) по своїх програмах на окремих робочих місцях. Таким чином, учасники семінару могли прослухати доповіді, оцінити нові можливості програмного забезпечення, з яким вони працюють щодня, і при необхідності отримати індивідуальну консультацію.

Зацікавлення викликала презентація недержавної системи професійного навчання та сертифікації «Будівництво - сучасні технології». В рамках цього проекту проводиться навчання спеціалістів-будівельників в мережі навчальних центрів за єдиною методикою та програмою навчання. Перевіркою знань та сертифікацією спеціалістів займається спеціально створений, незалежний, Методичний центр. Ця система має допомогти вирішенню проблеми підвищення кваліфікації і навчання кошторисників та інших інженерно-технічних працівників будівельної галузі. Учасники семінару могли здати тест і отримати сертифікат спеціаліста з обраного програмного комплексу.
ImageЩе одним доробком Методичного Центру «Будівництво - сучасні технології», за минулий рік, стало видання посібника користувача програмного комплексу „АВК-3”. Автор книжки – Черніцький С.В. - авторитетний спеціаліст, сертифікований викладач, написав книжку, корисну для широкого кола спеціалістів. Цей посібник, рекомендований розробниками „АВК-3”, було представлено на семінарі і його можна було придбати з автографом автора.

В доповідях прозвучали і активно обговорювались в кулуарах пропозиції по вирішенню проблем нормативної бази кошторисних норм.

Задачі, які ставились організаторами в ході підготовки до семінару виконано:
  • працівники будівельної та житлово-комунальної галузі мали можливість докладно ознайомитись з новітніми технологіями ведення проектних, будівельних та облікових робіт;
  • було висвітлено проблеми взаємодії різних сторін будівельного процесу в ході визначення вартості будівельних робіт на передпроектній стадії та в ході будівництва;
  • проводилось обговорення пропозицій по удосконаленню нормативної та законодавчої бази в будівництві. Пошук шляхів розвитку організаційно-технічного рівня будівельних підприємств;
  • на семінарі було запропоновано конкретні шляхи підвищення кваліфікації кошторисників та інших інженерно-технічних працівників будівельної та житлово-комунальної галузі.

ImageУчасники одностайно відмічали необхідність подальшого проведення таких семінарів. Адже, на сьогодні це, практично, єдиний щорічний захід на якому можуть зустрітися, обмінятись досвідом та обговорити свої проблеми кошторисники.
Висловлювались побажання до організації наступного семінару:
  • є потреба спілкування розробників ДБН, БНіП, інших нормативних документів та людей, які ці нормативи використовують у щоденній роботі;
  • необхідні спеціалізовані доповіді постачальників нових будівельних технологій;
  • такі заходи корисно відвідувати працівникам Держбуду. Тут вони можуть довідатись про реальні настрої спеціалістів та стан справ в галузі, якою вони керують.

На семінарі були присутні представники навчальних центрів, які вже розпочали навчання в рамках системи „Будівництво – сучасні технології”. Досвід цієї роботи цікавив як будівельників, так і тих, хто хоче організувати такий навчальний центр у своєму місті. Адже більшість організаційних проблем бере на себе Методичний Центр.

ImageВ рамках семінару відбулись спільні наради розробників програмного забезпечення та представників організацій, які впроваджують та супроводжують ці програми в різних регіонах України. Необхідно звернути особливу увагу на той факт, що це були наради представників різних, конкуруючих, програмних продуктів. Обговорювались шляхи вирішення спільних проблем, зокрема використання в програмних комплексах розрахунку вартості будівельних робіт індивідуальних елементних кошторисних норм та нормативних баз сторонньої розробки. Було намічено план спільних робіт в сфері обміну даними між кошторисними та обліковими (бухгалтерськими) програмними комплексами.

Семінар проводився за підтримки та при участі Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківського міськвиконкому.

<
Перелік доповідей.
Семінар “Нові технології інформаційного і програмного забезпечення в управлінні та документообігу у будівництві”. 17-18 травня 2006р. м. Івано-Франківськ.

Огляд змін, що відбулися в програмних комплексах розрахунку вартості робіт на протязі останнього року. Ефімов Г.В. - директор ТОВ “Інкомсервіс”, Вишневський А.І. - директор ТОВ “Сomputer Logic Group”, м. Харків, Халдей О. І. - генеральний директор "ЦМБД Созидатель" м. Дніпропетровськ.

Використання індивідуальних нормативів та нормативних баз не затверджених Держбудом при розрахунку вартості будівельних робіт. Можлива структура, правові засади використання, захист авторських прав, механізми їх розробки та розповсюдження. Карп Б. Н. - начальник відділу САПР інституту “Волинь-агропроект” м. Луцьк. Січний С.Б. – директор ПП “ССБ Електронікс”. Черницький С.В. – нач. виробничого відділу ВАТ „ВСК”, м. Харків

Автоматизоване, модульне складання кошторисів з використанням укрупнених розцінок і „фрагментів” програмного комплекса АВК-3. Савінок В.М.

Планування та контроль виконання будівельних робіт за допомогою програмного комплекса “АС-4”. Ефімов Г.В. - директор ТОВ “Інкомсервіс”, м. Київ.

Навчання перепідготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів будівельної галузі в умовах сучасного ринку праці. Січний С.Б. – директор ПП “ССБ Електронікс”.

Визначення вартості будівельних робіт та розрахунки за їх виконання в умовах діючих нормативних актів України. Ковальчук В.Г. – начальник УКБ Івано-Франківського міськвиконкому.

Організація документообігу та управління будівельним підприємством за допомогою програмного комплексу "Універсал". Аналіз прибутковості об’єктів будівництва. Землицький А.Ю. - Заступник директора, Вітовський Ю.А. – начальник відділу маркетингу ТОВ “SoftPro”, м. Харків.

Сучасний порядок визначення вартості робіт на будівельному ринку Російської Федерації. Підводні камні для українських компаній. Особливості розрахунків. Вишневський А.І. - директор ТОВ “Computer Logic Group”, м. Харків.

Програмний комплекс АВК-3. Майстерклас. Халдей О. І. - генеральний директор "ЦМІС Созідатель" м. Дніпропетровськ, та Карп Б. Н. - начальник відділу САПР інституту “Волинь-агропроект” м. Луцьк.

Програмний комплекс “АС-4”. Майстерклас. Ефімов Г.В. - директор ТОВ “Інкомсервіс”, . Якушко Т.В. – провідний спеціаліст ТОВ “Інкомсервіс”, м. Київ.

Програмний комплекс “Будівельні технології -Кошторис”. Майстерклас. Вишневський А.І. - директор ТОВ “Komputer Logic Group”, м. Харків.

Автоматизована система управління будівельним підприємством в рамках повнофункціональної технології проектування об’єктів і супроводження будівництва. Програмний комплекс "Building Manager". Телепрезентація. Яременко Д.С. - директор ТОВ “АДА”, м. Київ.


 
< Попередня